Początek strony
Wróć na początek strony Alt+0
Przejdź do wyszukiwarki Alt+1
Przejdź do treści głównej Alt+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+3
Przejdź do menu górnego Alt+4
Przejdź do menu lewego Alt+5
Przejdź do menu dolnego Alt+6
Przejdź do mapy serwisu Alt+8
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miejski w Szepietowie
Menu góra
Strona startowa Protokoły z sesji Rady Kadencja 2006-2010 2008
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „PROTOKÓŁ z XX Sesji Rady Gminy Szepietowo odbytej w dniu 30 grudnia 2008 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie. - 2008, menu 1069, artykuł 1207 - BIP - Urząd Miejski w Szepietowie”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

2008

PROTOKÓŁ z XX Sesji Rady Gminy Szepietowo odbytej w dniu 30 grudnia 2008 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie.

P R O T O K Ó Ł
z XX Sesji Rady Gminy Szepietowo odbytej w dniu 30 grudnia 2008 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie.

Sesję rozpoczęto o godz. 1015, a zakończono o godz. 1230

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, co stanowi 100% (zgodnie z listą obecności).

Radni obecni na sesji:

1. Marek Bielik

2. Andrzej Koc

3. Paweł Robert Staśczak

4. Stanisław Maruszewski

5. Mirosław Wojtkowski

6. Jadwiga Łętowska

7. Stanisław Stypułkowski

8. Wojciech Ertman

9. Wojno Jarosław

10. Waldemar Turkowski

11. Witold Moczydłowski

12. Władysław Wyszyński

13. Grzegorz Drobek

14. Wiesław Wyszyński

15. Andrzej Szymoniak

Ponadto w sesji uczestniczyli:

1. Stanisław Roch Wyszyński - Wójt Gminy

2. Ryszard Grodzki - radny Rady Powiatu, Sekretarz Gminy

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie porządku dziennego

3. Informacja o protokole z poprzedniej sesji.

4. Interpelacje radnych.

5. Informacje o pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2008 r.

7. Zajęcie stanowiska w sprawie budowy zakładu utylizacji i składowania odpadów w miejscowości Wyszonki – Błonie.

8. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości Nr 866 położonej w Szepietowie ul. Nowy Świat na powiększenie nieruchomości sąsiedniej o Nr 868 będącej własnością Sebastiana Gierałtowskiego.

9. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Szepietowo.

10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Gminy Szepietowo.

12. Uchwalenie planu pracy Rady Gminy na 2009 r.

13. Odpowiedzi na interpelacje.

1. Wolne wnioski i zapytania.

2. Zamknięcie obrad.

3. Spotkanie opłatkowe

Przebieg obrad:

Ad.1. Sesję otworzył i prowadził Przewodniczący Rady Gminy Witold Moczydłowski. Przewodniczący powitał wszystkich obecnych na sesji i stwierdził prawomocność obrad.

Ad.2. Przewodniczący Rady zapoznał z porządkiem dziennym obrad sesji.

Uwag do zaproponowanego porządku obrad nie zgłoszono.

Przewodniczący zaproponował przegłosować zaproponowany porządek obrad.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za przyjęciem porządku obrad głosowało 14 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący Rady stwierdził, że porządek obrad został przyjęty.

Ad.3. Informację o protokole z poprzedniej sesji złożył Wiceprzewodniczący Rady Gminy Paweł Staśczak.

Uwag do informacji nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za przyjęciem informacji głosowało 14 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że informacja o protokole została przyjęta.

(informacja dołączona do protokołu)

Ad.4. Interpelacje radnych - nie zgłoszono.

Ad.5. Informację o pracy w okresie między sesjami złożył Wójt Gminy.

Uwag do informacji nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za przyjęciem informacji głosowało 14 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że informacja została przyjęta.

(informacja dołączona do protokołu)

Ad.6. Z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2008 r. wystąpił Wójt Gminy. Wójt stwierdził, że jest to ostatnia uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy na 2008 r. Jeśli chodzi o ten rok, to był to dobry rok, jeśli chodzi o nasze konto. Prawdopodobnie około 800.000 zł zostanie nam na rok następny, będzie to dokładnie wiadomo w połowie stycznia.

Dyskusji nie było.

Przewodniczący Rady zapoznał z opinią komisji oraz projektem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2008 r.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 3 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

(uchwała Nr XX/131/08 dołączona do protokołu)

Wójt poinformował, że mamy jeszcze jedną taką uchwałę około budżetową dotyczącą wydatków niewygasających, tj. 5.597 zł na dofinansowanie kosztów nauki uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Szepietowo. Pomocą finansową objęto 6 uczniów niepełnosprawnych w tym: 3 uczniów szkół podstawowych, 2 uczniów gimnazjum, 1 uczeń szkoły ponadgimnazjalnej. To zadanie jest kontynuowane w roku szkolnym 2008/2009 do dnia 19 czerwca 2009 roku, czyli do końca roku szkolnego i jest realizowana w całości ze środków PFRON. Środki te będą wydatkowane w roku 2009, dlatego też niezbędna jest uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy, która będzie dotyczyć wydatków niewygasających.

Przewodniczący Rady zapoznał z projektem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2008 r.

Radny Grzegorz Drobek zwrócił uwagę, że w projekcie uchwały jest błąd, napisano Zarząd Gminy, a powinno być Wójt Gminy.

Innych uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 3 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

(uchwała Nr XX/132/08 dołączona do protokołu)

Ad.7. Przewodniczący Rady poinformował, że w tym miejscu miał być uchwalony budżet gminy na 2009 rok, ale w związku z tym, że Komisja Rolnictwa i Komisja Rozwoju Gospodarczego wnioskowały o odłożenie uchwalenia budżetu gminy na 2009 r. z powodu wielu nie ścisłości w projekcie budżetu gminy został wprowadzony inny punkt, a mianowicie: zajęcie stanowiska w sprawie budowy zakładu utylizacji i składowania odpadów w miejscowości Wyszonki – Błonie. Temat ten nie był przedmiotem posiedzeń Komisji i dobrze byłoby aby ten problem przedyskutować na sesji. Dotyczy to nas wszystkich, całego naszego regionu.

Przewodniczący odczytał treść proponowanego stanowiska w tej sprawie.

Dyskusja:

- Radny Andrzej Koc zwrócił się z pytaniami: czy ta lokalizacja w Wyszonkach Błoniach jest ujęta w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami, w stanowisko mówi się „o tak dużych rozmiarach”, czy to wiadomo dokładnie jakie to będą rozmiary tej inwestycji?

- Przewodniczący Rady poinformował, że jeśli chodzi o te rozmiary, to oficjalne nie są takie duże, nie oficjalne mówi się, że są dużo większe, lecz tak do końca nie wiadomo. Taka jest propozycja stanowiska naszej gminy. Zajęła też stanowisko w tej sprawie Rada Powiatu, może Pan Sekretarz powie coś więcej nam na ten temat.

- Sekretarz Gminy stwierdził, że jest taka informacja o 6 ha, lokalizacja tej inwestycji jest wprowadzona do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. To została wprowadzone wiosną 2008 r. również z udziałem Pana Wójta Klukowa. Jest to wprowadzone jako miejsce segregacji i produkcji paliw płynnych, nie ma pojęcia składowania. Ponadto żeby takie zadanie realizować potrzebna jest zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego gminy, przy której kompetencję ma Rada Gminy Klukowo. Takiego planu na to miejsce Rada Gminy jeszcze nie uchwaliła. Uchwaliła tylko studium, które jest elementem wstępnym do planu zagospodarowania przestrzennego, a uchwaliła tylko studium na 2 ha.

- Przewodniczący stwierdził, że jest tu bardzo wiele nieścisłości związanych z tą budową. Jest to tylko nasze stanowisko, w którym wrażamy swój sprzeciw tym pogłoskom które chodzą, czyli, że będą dowożone śmieci z zewnątrz, duże ilości. Jeżeli ktoś się nie zgadza z naszym stanowiskiem i przedstawionymi argumentami, niech przedstawi nam materiały, jakąś wizję ludzi którzy ten zakład będą budować. Na dzień dzisiejszy nikt nam nic nie udostępnia, nikt z nami nie rozmawia, choć jesteśmy najbliższymi sąsiadami powstającego zakładu. Jeżeli by się coś zmieniło zawsze możemy wrócić do tego i swoje stanowisko zmienić. W tej chwili jesteśmy przeciwni tej lokalizacji.

- Radny Andrzej Koc stwierdził, że jeśli ujęte są 2 ha powierzchni w studium to w zasadzie nie mogą tego tam budować i to stanowisko nasze jest w zasadzie nie potrzebne. Jeżeli zechcą budować na tych dwóch heltarach to też to nasze stanowisko nie będzie miało żadnego znaczenia.

- Przewodniczący Rady stwierdził, że zdaję sobie sprawę, że my od tematu śmieci nie uciekniemy. Ten temat będzie do nas wracał, jak nie za tej kadencji to za następnej. Nasze stanowisko nie jest wiążące dla Rady Gminy Klukowo, ale w jakiś sposób jest to głos sąsiedzki, czysto ludzki i powinien się liczyć.

- Sekretarz stwierdził, że może należy zaznaczyć dlaczego jest to nasze stanowisko, że jest prośba Rady Gminy Klukowo skierowana min. do Rady Gminy Szepietowo, należy może zapoznać z tym pismem.

- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wiesław Wyszyński zapoznał z pismem skierowanym do Rady Gminy oraz ze stanowiskiem Rady Powiatu Wysokomazowieckiego (pisma dołączone do protokołu).

- Radny Stypułkowski Stanisław stwierdził, że zna ten teren i miało to być na początku wysypisko gminne, a teraz ma to być wysypisko na szeroka skalę, Była mowa o dwóch ha, a teraz teren ten kupiła firma, która ma działać na 14 ha i tam jest wspomniane o 120 TIR-ach na dobę. A decyzja pierwsza była podjęta bez wiedzy rady, Pan Wójt jedynie podpisał zgodę na te 2 ha, dopiero jak się o tym dowiedziała Rada to się zaczęły te protesty i Rada zwraca się do innych gmin o pomoc. Dobrze byłoby aby sąsiednie gminy pomogły gminie Klukowo przeciwstawieniu się tej budowie.

- Radny Waldemar Turkowski stwierdził, że jeżeli gmina Kobylin i gmina Sokoły są dużo dalej oddalone od nas i protestują, to my tym bardziej powinniśmy się temu przeciwstawić.

- Wyszyński Marian – mieszkaniec Szepietowa stwierdził, jaki jest poziom ziem między Wyszonki Błonie a gminą Szepietowo, teren jest bardzo płaski i wszystko do nas przypłynie. Należy protestować.

- Sekretarz wyjaśnił, że jeśli chodzi o śmieci na terenie województwa podlaskiego to w tej chwili jesteśmy zmuszeni realizować dyrektywy unijne i gospodarka śmieciami w Polsce jest realizowana na podstawie planu gospodarki odpadami. Poczynając od Narodowego Planu Gospodarki Odpadami, Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami, Powiatowy Planu Gospodarki Odpadami i Gminny Plan Gospodarki Odpadami. Te wszystkie plany są ze sobą współpracujące. Najistotniejszy plan gospodarki odpadami zakłada, on jest opracowany zgodnie z dyrektywami unijnymi, że takich składowisk jak w Dąbrówce Kościelnej nie może być w kraju. Ustawa zakłada, że do końca roku 2008 na terenie województwa nie mogą być przyjmowane śmieci na składowiska, które nie mają membrany i w związku z tym Starostwa w 2003 r. wydało decyzję o zamknięciu tych składowisk, do końca 2008 r. powinno być oficjalnie zamknięte. Przez rok 2009 powinno to wysypisko być zrekultywowane i całkowicie zamknięte. Odwoływaliśmy się od decyzji Starosty do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale niestety naszego odwołania nie uwzględniono. Wojewódzki Plan zakłada, że na terenie województwa podlaskiego będzie siedem zakładów zagospodarowana odpadów. Podstawowy warunek to minimum 150.000 ludności i w tym wypadku my jesteśmy jako Powiat Wysokomazowiecki, Powiat Zambrowski i częściowo białostocki i częściowo Ostrów Mazowiecka co daje 150.000 zł i jesteśmy zapisani do Czerwonego Boru i tam zgodnie z planem wojewódzkim i przepisami zbieramy wszystko na terenie gminy i zawozimy do Czerwonego Boru. Tak to miało być od 1 stycznia 2009 r. Jest pewien poślizg z budową tych zakładów. Składowiska w Dąbrówce Kościelnej nie uda się zrobić, ale będziemy chcieli za własne środki zrobić punkt segregacji, bo warunki mamy tam bardzo dobre. To co się nie da odzyskać będziemy odwozili do Czerwonego Boru. Inwestycja ta w Czerwonym Borze jest mocno zaawansowana.

- Wójt Gminy wyjaśnił, że kończy się era wysypisk i składowania odpadów. Jak najwięcej wtórnych surowców musi zniknąć z wysypisk. Na wysypiskach powinny się znaleźć tylko surowce biodegradowalne, taka jest tego idea. Jeśli chodzi o budowę zakładu utylizacji i składowania odpadów w Wyszonkach Błonie to sama gmina Klukowo zawiniła. Wójt wydając decyzję środowiskową powinien to mieć w planie zagospodarowania przestrzennego, bez tego nic się nie da zrobić. Następnie nawet gdyby to było w planie zagospodarowania przestrzennego to jest niezbędne jest pozwolenie na budowę, znowu jest potrzebna decyzja administracyjna. Pierwotnie tam przewidziano na 2 ha składowisko azbestu i mają jak na razie studium uwarunkowań na 2 ha, a studium nie jest żadnym prawem miejscowym. Na podstawie studium nie można jakichkolwiek prowadzić inwestycji.

- Andrzej Koc stwierdził, że czy to nie jest tak, że radni Klukowa chcą się podeprzeć nami, żeby się wybronić z sytuacji. Jak z tego wynika oni mogą zablokować tą sytuację i nie dać tam stworzyć tego wysypiska. Natomiast w tej chwili jak gdyby chcą pokazać, „że to nie my, to gminy sąsiednie się przeciwstawiają, my może byśmy i chcieli”, żeby nie było tu takiej sytuacji.

- Przewodniczący Rady stwierdził, że dotyczy to też naszej gminy, ale decyzja należy do rady, czy mamy zająć stanowisko w sprawie budowy tego zakładu czy nie. Przewodniczący zwrócił się z pytaniem, czy Wysoka Rada utożsamia się ze stanowiskiem, które na wstępie zostało przedstawione?

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za stanowiskiem głosowało 11 radnych, 2 radnych głosowało przeciw i 2 radny wstrzymał się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że stanowisko zostało podjęte.

(stanowisko dołączone do protokołu)

Ad.8. Z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości Nr 866 położonej w Szepietowie ul. Nowy Świat na powiększenie nieruchomości sąsiedniej o Nr 868 będącej własnością Sebastiana Gierałtowskiego wystąpił Wójt Gminy. Wójt poinformował, że przyległy właściciel złożył oświadczenie, że nie jest zainteresowany nabyciem tej nieruchomości.

Dyskusji nie było.

Przewodniczący Rady zapoznał z opinią komisji oraz z projektem uchwały.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta jednogłośnie.

(uchwała Nr XX/133/08 dołączona do protokołu)

Ad.9. Z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Szepietowo wystąpił Sekretarz Gminy, który poinformował, że program pozwoli ograniczyć na terenie gminy Szepietowo zjawisko bezdomności zwierząt, stanowiących zagrożenie dla ludności oraz powodujących cierpienie zwierząt. Ilość zabiegów wymienionych w programie będzie limitowana wysokością środków przeznaczonych w budżecie w danym roku. Sekretarz zapoznał z programem.

Dyskusji nie było.

Przewodniczący Rady zapoznał z opinią komisji oraz z projektem uchwały.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

(uchwała Nr XX/134/08 dołączona do protokołu)

Ad.10. Z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra” wystąpił Sekretarz Gminy. Sekretarz poinformował, że o podobnej treści była podjęta uchwała na poprzedniej sesji. Na posiedzeniu Rady i Zarządu LGD, w którym uczestniczyli przedstawiciele firmy Innova Consulting z Torunia, która przygotowuje wniosek dla LGD, w związku z ogłoszonym konkursem przez Urząd Marszałkowski w ramach IV osi LEADERA dokonano poprawek w pierwszej wersji uchwały. Poprawki dotyczą min. wprowadzenia bardziej uniwersalnego zapisu w § 1. Sekretarz poinformował, że przystąpienie do tego stowarzyszenia da nam możliwość pozyskania środków z zewnątrz. Możemy pozyskać około 600.000 zł w latach 2008 – 2013, w ramach IV osi Programu Obszarów Wiejskich, na sprawy majątkowe, inwestycje - większe 400.000 zł i mniejsze 200.000 zł.

Dyskusji nie było.

Przewodniczący Rady zapoznał z opinią komisji oraz z projektem uchwały.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 14 radnych, 1 radny wstrzymało się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

(uchwała Nr XX/135/08 dołączona do protokołu)

Ad.11. Z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie zmian w studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Gminy Szepietowo wystąpił Wójt Gminy. Wójt wyjaśnił, że do zmiany w studium proponuje się dokonać na wniosek inwestorów – właścicieli części obszaru objętego proponowaną zmianą. Zakres wskazany przez inwestorów został rozszerzony w celu powiększenia rezerwy terenów inwestycyjnych - aktywności gospodarczej oraz zabudowy mieszkaniowo - usługowej w miejscowości Szepietowo.

Zmiany obejmują:

1) obszar położony w miejscowości Szepietowo (dz. nr 298/7; 298/6; 298/5; 298/4) w rejonie ulic Ogrodowej i Lipowej - przeznaczenie gruntu leśnego na teren zabudowy mieszkaniowo-usługowej,

2) obszar położony, w części, w obrębie ewidencyjnym Szepietowo i w części w obrebie ewidencyjnym Stare Gieralty, od strony zachodniej przy drodze krajowej Nr 66 Zambrów –Wysokie Mazowieckie- Szepietowo- Bielsk Podlaski, od strony wschodniej przy drodze powiatowej Nr 2070B Brzózki Brzezińskie –Średnica Pawłowięta – Dąbrówka Kościelna - przeznaczenie gruntu rolnego na tereny aktywności gospodarczej,

3) obszar położony w obrebie ewidencyjnym Nowe Gieralty (dz. nr 57; 58/2), przy drodze krajowej Nr 66 Zambrów –Wysokie Mazowieckie- Szepietowo- Bielsk Podlaski - przeznaczenie gruntu rolnego na tereny aktywności gospodarczej,

4) przewidziano zmiane studium w zakresie wprowadzenia możliwości realizacji farm wiatrowych oraz pojedyńczych elektrowni wiatrowych na obszarze Gminy, związana jest z narastającym zainteresowaniem firm zajmujących się produkcją enenrgi ze źródeł odnawialnych,w tym wykorzystania siły wiatru, na obszarze naszej Gminy. W ostatnich miesiącach podjeto rozmowy z rolnikami miejscowości Średnica Jakubowięta, Średnica Maćkowięta, Średnica Pawłowięta, Szymbory Andrzejowięta, Szymbory Włodki, Szymbory Jakubowięta, Jabłoń Kikolskie, Moczydły Jakubowięta, Moczydły Stanisławowięta, Stawiereje Michałowięta, Stawiereje Podleśne,Nowe Gierałty, w sprawie realizacji elektrowni wiatrowych na terenach ich gruntów rolnych.

Wyznaczenie w studium, a następnie sporządzenie planów zagospodarowania przestrzennego wskazanych obszarów, zwiększy atrakcyjność inwestycyjną Gminy, a w konsekwencji wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy.

W dyskusji zabrał głos Pan Marian Wyszyński, który stwierdził, że teren w obrębie ulic Ogrodowej i Lipowejnależy zabezpieczyć pod budowę Technikum Rolniczego.

Przewodniczący Rady zapoznał z opinią komisji oraz z projektem uchwały.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

(uchwała Nr XX/136/08 dołączona do protokołu)

Ad.12. Przewodniczący Rad zapoznał z projektem planu pracy Rady Gminy na 2009 r.

W dyskusji zabrali głos:

- Radny Andrzej Koc, poruszył temat dotyczący nadania praw miejskich dla miejscowości Szepietowo, był taki wniosek TPZSz, w planie pracy Rady nie ma tego tematu, czy będziemy się tym zajmować w roku przyszłym, czy nie. Może ktoś udzieliłby informacji na ten temat, gdyż wiąże się to z tym, że w chwili obecnej jest tzw. ustawa o odrolnieniu gruntów w miastach i to jak gdyby się z tym wiąże, gdyż niektóre miejscowości takie jak Czyżew podjęły działania żeby stać się miastem po to żeby móc w odpowiedni sposób przekształcać grunty. Radny zaproponował aby w I kwartale 2009 r. ująć w planie informację o stopniu zaawansowania prac nad wnioskiem w sprawie nadania praw miejskich dla miejscowości Szepietowo.

- Radny Paweł Staśczak – Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że prace nad nadaniem praw miejskich trwają, w tej chwili zbierane są materiały. Do końca marca może uda się złożyć wniosek. Z taką informacją będzie można się zapoznać w I kwartale 2009 r.

Innych uwag do planu pracy Rady nie zgłoszono.

Przewodniczący Rady zapoznał z projektem uchwały uwzględniającym wniosek radnego Andrzej Koca.

Uwag do uchwały nie zgłoszono.

Przeprowadzono głosowanie.

Na stan 15 radnych w sesji udział wzięło 15 radnych, w głosowaniu udział wzięło 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych.

Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta jednogłośnie.

(uchwała Nr XX/136/08 dołączona do protokołu)

Ad.13. Odpowiedzi na interpelacje nie było.

Ad.14. Wolne wnioski i zapytania. W tym punkcie zabrali głos:

- Przewodniczący Rady Gminy złożył informację o wykorzystanym urlopie wypoczynkowym przez Pana Wójta Gminy Szepietowo (informacja dołączona do protokołu).

- Pan Marian Wyszyński – mieszkaniec Pan Marian Wyszyński – mieszkaniec Szepietowa zapoznał z informacją Instytutu Pamięci Narodowej.

Ad.15. Z uwagi na brak dalszych zgłoszeń do dyskusji i wyczerpania porządku obrad Przewodniczący Rady zamknął obrady XX Sesji Rady Gminy Szepietowo i zaprosił wszystkich obecnych na spotkanie opłatkowe.

Na tym protokół zakończono.

Protokołowała

Bartłomiejczuk Ewa

Przewodniczący Rady Gminy

Witold Moczydłowski

Metryka

sporządzono
2008-12-30 przez Marcin Bartłomiejczuk
udostępniono
2010-11-10 01:00 przez Admin
zmodyfikowano
2010-11-30 01:00 przez Admin
zmiany w dokumencie
ilość odwiedzin
122
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.